سالاد پاستا رژیمی

تاریخ انتشار مطلب:   بهمن 1401


 • آماده سازی
 • پختن
 • مهارت
  Accomplished
 • مناسب برای
  همه

یک غذای خوشمزه نیازی به پیچیده بودن و استفاده از انواع مواد اولیه ندارد. اغلب می‌توانید با چند مواد ساده که اکثرا در یخچال خانه یافت می‌شوند، یک وعده غذایی خوشمزه و در حین حال سالم داشته‌باشید.
امروز به شما طرز تهیه یک سالاد ماکارونی لذیذ همراه با طعم لیمو و خواص نخود را که با یک سس ابریشمی و سبزیجات تازه و مقداری پنیر رنده شده، طعم‌دار شده است را آموزش می‌دهیم. یک سالاد ساده که چه سرد و چه گرمِ آن خوشمزه است و به عنوان غذای اصلی و پیش غذا سرو می‌شود.

مواد لازم سالاد پاستا رژیمی

میزان مواد غذایی
یک بسته پاستا پروانه‌ای مانا
200 گرم نخود
1 حبه سیر
1/2 پیمانه ریحان و جعفری
1/2 پیمانه پنیر پارمزان
1 عدد تکه‌های لیمو تازه
1 عدد لیمو تازه
1 پیمانه روغن زیتون
به مقدار لازم نمک و فلفل

طرز تهیه سالاد پاستا رژیمی

 1. اولین قدم
  برای شروع، نخود را همراه با ½ پیمانه روغن زیتون، سیر رنده شده، مقداری نمک و آبلیمو داخل یک کاسه بزرگ مخلوط کنید. اجازه دهید تا نخود، به مدت 8 ساعت در مواد بماند. اگر زمان کافی برای این کار را ندارید، قبل از شروع پخت نخود را با مواد مخلوط کرده تا حین پخت پاستا طعم‌دار شود.
 2. دومین قدم
  یک بسته پاستا فرمی پروانه‌ای مانا را طبق دستور پخت روی بسته‌بندی آماده کنید. بعد از پخت پاستا آن را با نخود طعم‌دار شده ترکیب کنید. باقی مانده آبلیمو تازه را به آن اضافه کنید.
  روی یک تخته آشپزی جعفری و ریحان تازه را به خوبی خرد کنید و به محتویات داخل ظرف اضافه کنید. در آخر مقداری پنیر پارمزان رنده شده را اضافه کرده و با هم مخلوط کنید.
 3. آخرین قدم
  همانطور که پیش‌تر گفتیم می‌توانید این سالاد را بصورت گرم یا سرد سرو کنید؛ فقط پیش از سرو مقداری پنیر و ریحان تازه به آن اضافه کنید.
  نوش جان