ته چین پاستا و بادمجان


 • آماده سازی
 • پختن
 • مهارت
  Accomplished
 • مناسب برای
  همه


اگر از پختن غذاهای تکراری خسته شده‌اید و سوال «چی درست کنم؟» کلافه‌تان کرده، حتما در ادامه با ما همراه باشید تا با یک غذای ساده و متفاوت در آشپزی با مانا، یک غذای جذاب دیگر به برنامه غذایی خود اضافه کنید. ته چین پاستا و بادمجان غذایی بی نظیر از ترکیب طعم‌ها و مزه‌ها است.

مواد لازم ته چین پاستا و بادمجان

میزان مواد غذایی
یک بسته پاستا پنه مانا
3 عدد (1.5 کیلوگرم) بادمجان
2 عدد تخم مرغ
1 پیمانه پنیر موتزارلا
½ پیمانه پنیر پارمزان
1 پیمانه سس گوجه فرنگی
2 قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی
به مقدار نیاز ریحان تازه
1 قاشق غذاخوری آرد سوخاری
به مقدار لازم ادویه
3 قاشق غذاخوری روغن

طرز تهیه ته چین پاستا و بادمجان

 1. اولین قدم
  برای شروع یک ظرف کیک پزی با 30 سانتیمتر عمق را با کمی روغن یا کره چرب کنید. بادمجان‌ها را بصورت برش‌های 3 سانتیمتری ورقه ورقه کنید. سپس روی آن‌ها مقداری نمک پاشیده و بعد از 30 دقیقه با آب سرد بشویید. بادمجان‌ها را به کمک یک دستمال تمیز و بدون پرز خشک کنید.
 2. دومین قدم
  الان نوبت به سرخ کردن ورقه‌های بادمجان داخل روغن داغ رسیده است. بعد از آن که هر دو طرف بادمجان‌ها کاملا خشک شد، مجدد آن‌ها را روی یک دستمال کاغذی قرار دهید تا روغن آن گرفته شود. هم زمان با سرخ شدن ورقه‌های بادمجان، یک بسته پاستا پنه مانا را مطابق دستور پخت روی بسته‌بندی آماده کنید.
 3. سومین قدم
  داخل یک تابه رب گوجه فرنگی را تفت دهید تا طعم خامی آن گرفته شود؛ سپس دو نوع پنیر پارمزان و موتزارلا، ریحان و تخم مرغی که مقداری زده شده است را داخل ظرفی مناسب با هم مخلوط کنید. در این مرحله پاستا را که از قبل پخته اید با سایر مواد مخلوط کنید.
 4. چهارمین قدم
  ظرف کیک پزی را برداشته و کف آن را با یک لایه بادمجان بپوشانید، تعدادی از ورقه‌های بادمجان را برای پوشاندن لایه رویی ته چین کنار گذاشته و از باقی آن برای پوشاندن دیواره ظرف استفاده کنید. در آخر پاستا را داخل ظرف ریخته و روی آن را با لایه‌های بادمجان کاملا پوشانده و آرد سوخاری روی آن بپاشید.
  1. آخرین قدم
   ظرف غذا را داخل فر با دمای 180 درجه قرار داده و 30 دقیقه زمان دهید تا ته چین شما آماده شود. پیش از سرو این ته چین بی‌نظیر 10 دقیقه صبر کنید و در آخر آن را با ریحان تازه تزئین و نوش جان کنید.