ساندویچ نوستالژیک


 • آماده سازی
 • پختن
 • مهارت
  Accomplished
 • مناسب برای
  همه


ساندویچ ماکارونی به همان اندازه نوستالژی اکثر بچه‌های دهه چهل تا شصت است که برای خیلی از بچه‌های امروزی یک واژه و غذای غریب؛ که به لطف شخصیت بچه برنامه مهمونی دوباره بر سر زبان‌ها افتاده و خاطرات زیادی را زنده کرده است. در این مقاله سعی کردیم چند نمونه ساندویچ ماکارونی جذاب را به شما آموزش دهیم تا راه حلی برای یافتن پاسخی به سوال "اصلا ساندویچ ماکارونی خوشمزه هست؟!" داشته باشید.

 مواد لازم جهت مرور خاطرات کودکی:

میزان مواد غذایی
یک بسته ماکارونی مانا
به مقدار لازم سس محبوب گوشت
چند عدد نان باگت
به میزان لازم گوجه و خیار شور

طرز تهیه ساندیچ نوستالژیک

  ماکارونی را بپزید و داخل نون باگت بریزد. گوجه و خیارشوری که از قبل خرد کرده‌اید را داخل نان باگت بگذارید و اگر تمایل دارید مقداری سس قرمز به آن اضافه کنید.
  حالا با خیال راحت بنشینید و ساندویچ ماکارونی را میل کنید و با هر گاز به یکی از خاطرات خوب کودکی سفر کنید. به روزهایی که همراه با همکلاسی‌های خود ساندویچ ماکارونی را در یک دست و نوشانه شیشه‌ای کانادا را در دستی دیگر گرفته و خنده کنان مسیر خانه را طی می‌کردید.

 مواد لازم ساندویچ ماکارونی مک اند چیز:

مواد غذایی میزان
کره 50 گرم
پاستا پفکی مانا یک بسته
آرد 2 قاشق غذاخوری
شیر 1 پیمانه
پنیر چدار رنده شده 3/1 پیمانه
نمک و فلفل به مقدار لازم
نان تست به تعداد لازم
پنیر ورقه‌ای موزارلا به تعداد لازم

طرز تهیه ساندویچ ماکارونی مک اند چیز

  ابتدا 50 گرم کره را همراه با آرد و شیر داخل ظرفی مناسب ریخته و روی شعله ملایم قرار دهید. با یک همزن دستی بطور پیوسته مخلوط را هم بزنید تا قوام پیدا کند. در این مرحله مقداری نمک و فلفل به مخلوط خود اضافه کنید تا طعم‌دار شود. حالا 3/1 پیمانه پنیر چدار رنده شده و پاستا پفکی که از قبل پخته‌اید را به مخلوط اضافه کنید و کامل هم بزنید. اگر مخلوط مک اند چیز شما کمی سفت شده می‌توانید کمی شیر به آن اضافه کنید.
  روی نان تست را به کره آغشته کنید و مقداری مخلوط مک اند چیز را همراه با یک لایه پنیر ورقه‌ای موزارلا روی آن قرار دهید؛ یک نان تست دیگر را هم به کره آغشته کنید و روی مخلوط بگذارید، حالا هر طرف بیرونی ساندیچ را به کره آغشته کرده و داخل ساندویچ ساز یا تابه رژیمی قرار دهید تا تست شما طلایی شود. ساندویچ مک اند چیز شما آماده سرو کردن است.
 1. کلام آخر
  برای درست کردن ساندویچ ماکارونی می‌توانید از انواع فرمی‌ها و اسپاگتی‌ها استفاده کنید و با توجه به ذائقه خود ترکیبات آن را تغییر دهید. اضافه کردن تاپینگ‌هایی مثل قارچ، ذرت، جایگزینی گوشت با مرغ و ... کاملا بستگی به شما دارد. از سوی دیگر استفاده از انواع نان فانتزی در ابعاد مختلف می‌تواند جذابیت غذای شما را دو چندان کند.
pasta