پاستا پروانه ای با سبزیجات


 • آماده سازی
 • پختن
 • مهارت
  Accomplished
 • مناسب برای
  همه


این پاستا خوش‌طعم و خوش‌رنگ می‌تواند انتخابی مناسب برای داشتن سفره‌ای رنگارنگ و مطابق سلیقه افراد گوناگون باشد. پاستا پروانه‌ای با سبزیجات، غذایی مناسب برای افراد گیاهخوار و وگان نیز می‌باشد زیرا در پخت آن از هیچ‌گونه فرآورده حیوانی استفاده نمی‌شود.

مواد لازم پاستا پروانه ای با سبزیجات

میزان مواد غذایی
1/2 بسته پاستا پروانه ای
4 عدد کدو سبز
3 عدد هویج
1 عدد گوجه فرنگی
1 عدد فلفل دلمه ای
1 حبه سیر
2 قاشق مرباخوری پنیر پارمزان (به دلخواه)
به میزان لازم ریحان
به میزان لازم روغن زیتون
به میزان لازم ادویه جات

طرز تهیه پاستا پروانه ای با سبزیجات

 1. اولین قدم
  مقداری روغن را داخل تابه ریخته و اجازه دهید تا به‌خوبی داغ شود، سیر خرد شده را داخل روغن داغ تفت دهید سپس هویج و بعد از چند دقیقه فلفل دلمه‌ای خرد شده را به آن اضافه کنید.
 2. دومین قدم
  بعد از پخت هویج و فلفل دلمه‌ای نوبت اضافه کردن کدوی حلقه حلقه شده‌ است، بعد از افزودن کدو سبز ترکیب سبزیجات را به مدت 5 دقیقه تفت دهید.
 3. سومین قدم
  در این مرحله باید گوجه‌فرنگی خرد شده و بعد از آن ادویه‌جات را به مواد اضافه کنیم. برای طعم‌دار کردن مواد بهتر است از مقداری نمک دریا، فلفل سیاه تازه، پودر پاپریکا و مقداری زردچوبه استفاده کنید؛ افزودن مقدار کمی جوزهندی نیز طعم فوق‌العاده‌ای به پاستا شما خواهد داد.
 4. چهارمین قدم
  حرارت را کم کرده و اجازه دهید مواد با هم بپزند؛ در این حین پاستا پروانه‌ای مانا را مطابق با دستور پخت روی بسته‌بندی آماده کنید.
 5. آخرین قدم
  بعد از پخت پاستا، آن را با سس آماده شده از ترکیب سبزیجات مخلوط کنید؛ حالا پاستا را به ظرف دلخواه خود انتقال دهید و روی آن پنیر پارمزان ریخته و با ریحان تازه تزئین کنید.
 6. حرف آخر
  اگر میخواهید این غذا را برای دوستان گیاهخوار یا وگان خود سرو کنید بهتر است به‌جای پنیر پارمزان از انواع پنیر وگان استفاده کنید یا اصلا روی پاستا پنیر نریزید.
  پاستا سبزیجات دستورالعمل بسیار ساده‌ای دارد و مواد اولیه آن به راحتی با سبزیجات مورد علاقه شما قابل تغییر است. حتما پاستا سبزیجات را امتحان کرده و تجربیات خود را با ما در مانا به اشتراک بگذارید.