پاستا کاچیو ا پِپه، ساده و خوشمزه

تاریخ انتشار مطلب:   آبان 1401

 • آماده سازی
 • پختن
 • مهارت
  Accomplished
 • مناسب برای
  همه


در مجله مانا این بار به سراغ یک غذای ساده ایتالیایی رفته‌ایم، غذایی که در کنار سادگی، نیاز به دقت و هوش بالا دارد، زمان و نوع ترکیب کردن پنیر و مواد اولیه با پاستا مهم‌‍‌ترین نکته در دست کردن این غذا است.

مواد لازم پاستا کاچیو ا پِپه

مواد غذایی میزان
اسپاگتی 1.6 مانا یک بسته 500گرمی
پنیر گراناپادانو 140 گرم
فلفل سیاه 1 قاشق
پنیر پارمزان 2 فنجان

طرز تهیه پاستا کاچیو ا پِپه

 1. اولین قدم

  ابتدا یک ظرف مناسب انتخاب کنید و پنیر پارمزان و گراناپادانو رنده شده را با هم مخلوط کنید. برای عطر و طعم بهتر این غذا بهتر است از فلفل تازه‌ای که خود آسیاب کرده‌اید، استفاده کنید. مخلوط پنیر و فلفل آسیاب شده را به خوبی با هم مخلوط کنید.

 2. دومین قدم

  یک بسته اسپاگتی 6/1 مانا را مطابق با دستور پخت روی بسته‌بندی آماده کنید؛ دو لیوان از آبی که ماکارونی در آن جوشیده است را برداشته و به مخلوط پنیرها اضافه کنید و به آرامی هم بزنید. اسپاگتی را آبکش کرده و مجدد داخل تابه‌ای دیگر روی شعله قرار دهید. یک لیوان آب ولرم را به پاستا اضافه کنید و زمانی که آب غلیظ شد و شروع به تبخیر کرد، تابه را از روی شعله بردارید.

 3. آخرین قدم

  مخلوط پنیر را به پاستا اضافه کنید و با یک انبر آشپزخانه به خوبی مخلوط کنید؛ هم زمان با هم زدن پاستا با پنیر، یک قاشق غذاخوری از آبی که ماکارونی در آن جوشیده به مخلوط اضافه کنید. حالا پاستا را داخل ظرف مورد نظر خود ریخته و مقداری پنیر پارمزان رنده شده به آن بیافزایید. غذا را فورا سرو کنید که جذابیت آن به تازه بودن آن است.

 1. حرف آخر

  کاچیو اِ پپه در ظاهر پاستایی ساده و راحت به نظر می‌رسد اما مخلوط کردن پنیرها با هم و سپس افزودن و ترکیب آن با پاستا بسیار مهم است. برای خوب درست کردن این غذا تمام مواردی که بالاتر به آن پرداختیم را آماده کنید تا با سرعت عمل بالا مواد را باهم مخلوط کنید.
  شاید با دیدن نام گراناپادانو از درست کردن و لذت بردن از این غذای بی نظیر پشیمان شوید یا موفق به پیدا کردن این پنیر نشوید، در این صورت فقط از پنیر پارمزان استفاده کنید.
  یکی از مهم‌ترین نکات برای حفظ ظاهر و اصالت این غذا انتخاب ظرف مناسب برای سرو کردن آن است؛ بهتر است برای سرو این پاستا از ظروف خیلی گود استفاده نکنید.
  در آخر فراموش نکنید که این غذا باید داغ و تازه سرو شود و مناسب نگه‌داشتن داخل یخچال نیست.