پاستا گوجه فرنگی


 • آماده سازی
 • پختن
 • مهارت
  Accomplished
 • مناسب برای
  همه


پاستا گوجه‌فرنگی یکی از ساده‌ترین و خوشمزه‌ترین انواع پاستا است که می‌توانید در مدت زمان کوتاه و با مواد اولیه ساده‌ای که معمولا در خانه پیدا می‌شود، آن را درست کرده و از خوردن آن در یک عصر پاییزی لذت ببرید.
پاستا گوجه فرنگی را می‌توانید برای دوستان گیاهخوار و وگان خود نیز درست کنید زیرا هیچ‌گونه فرآورده حیوانی برای پخت آن بکار نمی‌رود و متناسب با ذائقه آن‌ها است.

مواد لازم پاستا گوجه فرنگی

میزان مواد غذایی
1/2 بسته پاستا مته ای
3 عدد متوسط گوجه فرنگی
200 گرم گوجه فرنگی گیلاسی
2 حبه سیر
به مقدار لازم ریحان
5 قاشق غذاخوری روغن کنجد
به میزان لازم ادویه جات


طرز تهیه پاستا گوجه فرنگی

 1. اولین قدم
  گوجه‌فرنگی‌ها را به خوبی شسته و پوست بکنید سپس سیر و گوجه‌فرنگی‌های پوست کنده شده را رنده کرده و داخل تابه با مقداری روغن کنجد (از روغن‌های دیگر نیز می‌توانید استفاده کنید) به مدت 5 دقیقه تفت دهید.
 2. دومین قدم
  پاستا مته‌ای مانا را طبق دستور پخت روی بسته‌بندی آماده کنید و هم‌زمان با جوشیدن پاستا داخل آب ‌جوش گوجه گیلاسی‌ها را به 4 قسمت تقسیم کنید.
 3. سومین قدم
  پاستا پخته‌شده را به سس گوجه و سیر اضافه کنید و به‌خوبی مخلوط کنید تا سس به خورد پاستا برود. اجازه دهید مخلوط پاستا و سس به مدت 5 دقیقه بپزد.
 4. آخرین قدم
  در این مرحله گوجه گیلاسی‌ها را به پاستا اضافه کنید و و پاستا خود را داخل ظرف مورد نظر بریزید؛ می‌توانید با استفاده از ریحان تازه و آویشن ظرف غذا خود را تزئین کنید.
 5. حرف آخر
  پاستا گوجه‌فرنگی جز آن دسته از غذاهایی است که هم به صورت گرم و هم به صورت سرد می‌توانید آن را میل کنید و از طعم آن لذت ببرید.