طریقه ضدعفونی کردن محصولات مانا

تمام فرآیند تولید محصولات مانا تا بسته ‌بندی بدون دخالت دست و تمام اتوماتیک می‌باشد و چون ماکارونی در دمای بالای صد درجه سانتی گراد حرارت می‌بیند ‌فاقد هرگونه آلودگی است. همچنین هنگام پخت غذا اگر آلودگی در ماکارونی باشد از بین می رود. پس فقط سطح خارجی بسته‌بندی ممکن است در فروشگاه ها و زمان حمل آلوده باشد.  

برای ضد عفونی بسته بندیها از شستن آنها جدا خودداری بفرمایید به دلیل وجود منافذی روی بسته بندی آب به داخل بسته‌بندی نفوذ می‌کند و به محصول آسیب می‌زند. تنها سطح خارجی بسته‌بندی را با دستمال و مواد ضدعفونی کننده تمییز کنید.

خودتان را برای شستن مواد غذایی خسته نکنید

بسیاری از افراد پس از خرید مواد غذایی آنها را در خانه ضد عفونی می‌کنند، اما تمام کارشناسانی که ما با آنها صحبت کردیم می‌گویند که ضدعفونی‌کردن و شستن دست‌ها با لمس هر بسته موادغذایی واقعا لازم نیست. شاید اگر بدانید که هیچ‌یک از این کارشناسان این کار را انجام نمی‌دهند احساس راحتی بکنید. راسموسن می‌گوید که احتمال آلوده شدن از طریق سطوح آلوده صفر نیست اما نسبتا کم است. به این دلیل که قطرات تنفسی باید حتما روی یک نقطه دقیق فرود بیایند مثلا یک جعبه دستمال کاغذی یا یک بسته ماکارونی و حتی در این صورت باید به اندازه کافی ویروس روی این سطوح وجود داشته باشد که بتواند شما را مبتلا کند. اما اگر شما اصول بهداشتی را به خوبی رعایت کنید و پس از لمس بسته‌بندی‌های غذایی، پیش از پخت‌وپز و قبل از خوردن غذا دست‌ها را بشویید، احتمال ابتلا به ویروس مرموز کرونا بسیار بسیار کم خواهد شد.

به گفته آرونوف، در اینجا زمان بسیار با شما یار خواهد بود: به محض این که ویروس روی سطح می‌نشیند، آلودگی‌اش شروع به از بین رفتن می‌کند. پس از ۲۴ساعت میزان زیادی از ویروس‌ها دیگر قابل انتقال نیستند. تحقیقات نشان داده است که پس از ۷۲ساعت ویروس دیگر روی سطوح قابل ردیابی نیستند. بنابراین اگر می‌دانید کنسروی که خریداری کرده‌اید را تا ۲ یا ۳ روز دیگر استفاده نمی‌کنید، لازم نیست آن را ضدعفونی‌کرده یا بشویید، کنار بگذارید و دست‌هایتان را بشویید و به کارتان برسید. البته حواستان باشد که پس از جابه‌جا کردن خریدهایتان میز آشپزخانه‌تان را با مواد ضدعفونی‌کننده سطوح تمیز کنید.