آشنایی با مانا


گروه صنایع غذایی مانا از سال 1358 در شهرک صنعتی سیمین دشت در زمینی به مساحت 6000 مترمربع آغاز به کار کرد و پس از آن کارخانه ماکارونی خود را در سال 1369 در شهر صنعتی هشتگرد که دارای مساحت 3 هکتار با زیر بنای 18000 متر مربع است با هدف تولید محصولات متنوع و مطابق ذائقه ایرانی راه اندازی کرد.
مدیریت گروه صنایع غذایی مانا پس از بررسی های خود در سال 1375 جهت دستیابی به کیفیت بهتر ماکارونی و تطبیق آن با استانداردهای جهانی اقدام به خرید و راه  اندازی ماشین آلات اتوماتیک بولر سوئیس نمودند تا بتوانند تجارب ارزشمندی را که با تلاش فراوان به دست آورده بودند با تکنولوژی جدید در هم آمیخته و راه رسیدن به بهترین کیفیت و طعم را برخود هموار سازند. در سال 1378 تولید و بهره برداری با ماشین آلات پیوسته آغاز گردید و همزمان با آن موفق به اخذ نشان استاندارد ملی ایران شد. از سال 1380 مدیریت گروه صنایع غذایی مانا به منظور توسعه سبد محصول و افزایش رضایت  مندی مشتریان، با خرید مدرن ترین ماشین  آلات ماکارونی فرمی از کمپانی پاوان ایتالیا، نسبت به راه  اندازی خطوط جدید اقدام نمودند تا با بهره گیری از دانش و تکنولوژی کشور زادگاه ماکارونی (ایتالیا) و راهنمایی ها و نظرات متخصصین خارجی از یک سو و استفاده از دانش و تجربه و خلاقیت دست اندرکاران گروه صنایع غذایی مانا و با بکارگیری نیروی جوان و متخصص داخلی از سوی دیگر، علاوه بر بازار داخلی گام های متفاوت و مؤثر و قابل رقابتی در بازارهای جهانی بردارند.
از سال 1386 تا 1388 گروه صنایع غذایی مانا به دلیل درخواست بالای مصرف کنندگان محصولات مانا، اقدام به خرید و نصب و راه اندازی خطوط با برترین تکنولوژی تولید ماکارونی بولر سوئیس و فاوای ایتالیا نمودند.
در حال حاضر با بیش از 40 سال سابقه در زمینه تولید ماکارونی و 20 سال با ماشین آلات تولید پیوسته مجهز به سامانه پلی ماتیک که بی نیاز از هر گونه عملیات دستی است، بیش از 50 مدل اسپاگتی، پاستا، لازانیا و پاستا نیمه آماده، با کیفیت مطلوب، تولید و روانه بازار می کند. گروه صنایع غذایی مانا در مسیر تعالی خود ، کارخانه تولیدی آرد سمولینا را با هدف تأمین ماده اولیه با کیفیت در سال 1390 در شهرک کردان کرج و در زمینی به مساحت 50000 متر مربع مجهز به ماشین آلات کامل بولر سوئیس، تاسیس نمود. در پی جهت گیری استراتژیک گروه صنایع غذایی مانا، با هدف تحویل به موقع محصولات، شرکت توزیع و پخش مانا تأسیس گردید تا با ایجاد هم افزایی و بکارگیری بهینه منابع در گروه صنایع غذایی مانا، تعهد خود را در حفظ و افزایش کیفیت محصولات و هم چنین افزایش رضایت مندی مشتریان ارزشمند خود محقق سازد و یکی از معتبرترین شرکت های تولید و توزیع انواع ماکارونی، لازانیا و آرد گندم در ایران گردد. گروه صنایع غذایی مانا در سال 1393، استقرار توامان سیستمهای مدیریت کیفیت و ایمنی مواد غذایی را به عنوان یک تصمیم استراتژیک، جهت بهبود عملکرد کلی مدیران و مبنایی برای طرح های توسعه پایدار برگزید؛ و در سال 1394 با توجه به دیدگاه مشتری مداری، موفق به اخذ گواهینامه استانداردهای ISO 9001:2008 و ISO 22000:2005 از شرکت TUV NORD آلمان گردید. همچنین در سالهای 1395 و 1396 نیز ممیزیهای مراقبتی اول و دوم جهت نگهداشت سیستم های مدیریتی مذکور صورت گرفت؛ و همزمان با انتشار آخرین نسخه استاندارد ISO 9001 با ویرایش 2015 توسط کمیته فنی سازمان جهانی ایزو، گروه صنایع غذایی مانا نیز در سال 1396 موفق به ارتقاء سیستم مدیریت کیفیت خود و دریافت گواهینامه ISO 9001:2015 از شرکت TUV NORD آلمان گردید. از آنجا که رویکرد حفظ و ارتقاء کیفیت و ایمنی محصولات تصمیم همیشگی و راز تمایز گروه صنایع غذایی مانا می باشد، واحد تضمین کیفیت در سال1401 نیز اقدام به صدور مجدد گواهینامه های ایزو نمود و موفق به دریافت گواهینامه های ISO 9001:2015 و ISO 22000:2018 از شرکت TUV NORD آلمان گردید.
هم اکنون دفاتر مرکزی شرکت ماکارونی مانا، شرکت آرد مانا و شرکت توزیع و پخش مانا در ساختمان گروه صنایع غذایی متمرکز شده است.