آرد مانا

شرکت تولیدی آرد مانا در سال 1390 در زمینی به مساحت 50000 متر مربع اقدام به احداث كارخانه تولید انواع آرد نمود كه این كارخانه دارای دو خط تولید آرد می باشد، خط اول به منظور تولید ماده اولیه انواع ماکارونی که نیازمند آرد مخصوص محصولات خمیری، مانند ماکارونی، اسپاگتی، نودل و ورمیشل، که از گندم نوع سخت یا دوروم با پروتئین بیش از 5/12 % و گلوتن مرطوب بیش از 30% استحصال می  شود و خط دوم تولید آرد نول و ستاره و... كه ماده اولیه انواع شیرینی  جات نان های صنعتی و نیمه صنعتی و كیك كلوچه می باشد، اقدام به تجهیز مدرنترین کارخانه آرد با بهره گیری از آخرین تکنولوژی روز دنیا با دستگاه های فوق پیشرفته بولر سوئیس و همچنین نیروی انسانی متخصص نموده که یکی از بزرگترین و اصلی ترین صنایع مادر کشور می باشد. کارخانه آرد مانا توانایی تولید انواع آرد را نیز داراست که می توان به آردهای سمولینا و نول زبر، نول نرم، آرد ستاره و... اشاره نمود. این کارخانه دارای دو کته تخلیه گندم به ظرفیت t/h 200 و قابلیت ذخیره سازی 40000 تن گندم در سیلوهای فلزی و بتنی است.


کلیه مراحل تولید از دریافت گندم تا خروج آرد توسط آخرین نسل PLC شرکت بولر قابل کنترل و ردیابی می باشد، در قسمت بوجاری و آماده سازی گندم جهت آسیاب کردن علاوه بر دستگاه های متداول دستگاه سورتکس +Z وجود دارد که تکمیل کننده عملیات بوجاری است و هرگونه ناخالصی را بر اساس رنگ جداسازی می کند.


علاوه بر این دستگاه، دی سی پیلر نیز در پاکیزه سازی گندم قبل از ورود به آسیاب و کاهش خاکستر تأثیر به  سزایی دارد. کارخانه آرد دارای دو خط 300 تنی (گندم نیمه سخت) و 200 تنی (گندم دوروم) می  باشدکه خط نیمه سخت قابلیت تولید 4 نوع آرد (سبوس گرفته، ستاره، نول نرم، نول زبر) و خط سمولینا نیز دو نوع سمولینای زبر و نرم را همزمان تولید می کند. خط دوروم علاوه بر دارا بودن دستگاه سورتکس در بوجاری ثانویه از یک نوع پوست گیر مخصوص گندم دوروم نیز بهره می برد که این دستگاه قادر به جداسازی 5% سبوس قبل از ورود به خط آسیاب می باشد که این مسأله در تولید سمولینا در خاکستر پایین تأثیر به سزایی دارد.


کلیه دستگاه های اصلی، آسیاب ها، از آخرین نسل تولید شده توسط شرکت بولر و از جنس استنلس استیل هستند، همچنین لوله های استفاده شده در قسمت آسیاب نیز از جنس استیل بوده که از لحاظ بهداشتی بسیار مؤثر می باشد و محصول نهایی تولید شده در سیلوهای آرد به تفکیک نوع به صورت مجزا نگه داری شده و بر اساس نیاز مشتری به صورت کیسه گیری و فله به بازار عرضه می گردد. تنوع ذخیره سازی آرد این کارخانه با بیش از 15 سیلو مختلف می باشد.


همچنین به منظور تضمیین کیفیت محصول استحصال شده با استفاده از مجهزترین آزمایشگاه در قلب کارخانه و تجهیزات آزمایشگاهی با کمک متخصصین آزمایشگاهی کلیه گندم های ورودی را مورد آزمون قرار داده و محصولات در حین تولید از نظر آزمون  های فیزیکی، شیمیایی، میکروبی و ارگانولوپیتیکی مورد تست قرار گرفته و محصولی با بالاترین کیفیت بر اساس استاندارد های ملی به بازار ارائه می گردد.


كارخانه تولیدی آرد مانا تمامی الزامات ایزو 22000 و ایزو 9001 را رعایت و موفق به دریافت ایزوهای فوق شده است.